Przejdź do treści

Artykuł: CO WYRÓŻNIA GAMĘ PADDLE BOARD STARBOARD?

CO WYRÓŻNIA GAMĘ PADDLE BOARD STARBOARD?

CO WYRÓŻNIA GAMĘ PADDLE BOARD STARBOARD?

PROCES ŁĄCZENIA MATERIAŁÓW

Spawanie to proces produkcyjny polegający na łączeniu materiałów, zwykle metali lub tworzyw termoplastycznych, przy użyciu wysokiej temperatury do stopienia części razem i umożliwienia im ostygnięcia, co powoduje połączenie.

Klej nigdy nie jest wieczny. Nowa technologia Starboard wykorzystuje specjalną technikę zgrzewania na gorąco do mechanicznego łączenia dwóch oddzielnych kawałków PVC w jedną stałą całość. PVC zgrzewane na gorąco tworzy mocniejsze, trwalsze i bardziej przyjazne dla środowiska połączenie mechaniczne.

Wywiad z Joe, dyrektorem zarządzającym Starboard

Dlaczego zdecydowałeś się stworzyć technologię zgrzewania? Jaka była inspiracja? Czy możesz opowiedzieć nam historię powstania Welding Tech?

To było 3 lata temu, kiedy zaczęliśmy widzieć na rynku wiele desek, w tym nasze własne, które zaczęły tracić ważność i pojawiały się problemy. Byliśmy zasmuceni z powodu klientów, którzy kupili nadmuchiwaną deskę, używali jej przez kilka lat, ale potem odkryli, że jest bezużyteczna. Klej zepsuł się, więc deska przeciekała lub szew się otwierał. Było to niesprawiedliwe w stosunku do klienta, który nie mógł cieszyć się naszymi produktami przez rozsądny czas. Jednocześnie obawialiśmy się, że już po kilku latach nasze produkty mogą trafić na wysypisko śmieci. Jako producent poczuliśmy, że naszym obowiązkiem jest znalezienie lepszego rozwiązania, dlatego rozpoczęliśmy ten projekt.

Jakie cele miałeś przy tworzeniu technologii zgrzewania?

Po pierwsze, przyjrzeliśmy się alternatywnym klejom. Poszliśmy do laboratorium, aby przetestować różne rodzaje kleju. Odkryliśmy jednak, że każdy klej ma ograniczoną żywotność, zwłaszcza w przypadku stosowania z PVC. Dowiedzieliśmy się wiele o parametrach, które wpływają na działanie kleju. Ale zdaliśmy sobie również sprawę, że klej nigdy nie będzie najlepszym rozwiązaniem ze względu na swoje ograniczenia i sposób, w jaki z czasem ulega zniszczeniu. Dlatego szukaliśmy innego rozwiązania, które zapewni odpowiednie połączenie mechaniczne z warstwami PVC. To doprowadziło nas do zgrzewania, aby uzyskać długotrwałe połączenie między warstwami PVC, znacznie trwalsze niż jakikolwiek klej.

Czy możesz wyjaśnić proces tworzenia i tworzenia technologii? Jak testujesz zgrzewanie i klej? Jaki jest wynik?

Przekonaliśmy się, że zgrzewanie może być dobrym rozwiązaniem. Było już używane w innych produktach z PVC, takich jak super wytrzymałe łodzie raftingowe i gigantyczne dmuchane zabawki w parku wodnym. Były jednak różne metody zgrzewania, z którymi musieliśmy poeksperymentować, aby w pełni je zrozumieć. Zrobiliśmy dużo badań. Jednak okazało się, że nikt nie był w stanie zastosować tej technologii do desek do wiosłowania. Po wielu badaniach i eksperymentach na wszelkiego rodzaju materiałach zakupiliśmy zgrzewarkę gorącym powietrzem. Musieliśmy stworzyć własne narzędzia, aby pokonać niezliczone przeszkody . Po wszystkich eksperymentach stwierdziliśmy, że metoda zgrzewania gorącym powietrzem zapewniła oczekiwane przez nas połączenie mechaniczne. To najważniejsza rzecz, którą chcieliśmy osiągnąć ale postawiliśmy sobie jeszcze inne wyzwania nad rozwiązaniem których musimy nadal pracować.

Jakie wyzwania lub problemy napotkaliście podczas opracowywania technologii zgrzewania? Jak je rozwiązałeś?

Podczas procesu rozwoju było wiele wyzwań. Największą przeszkodą przy spawaniu ściegiem kroplowym są wszystkie włochate przędze wewnątrz materiału. To bardzo utrudniało sprawę, zupełnie inaczej niż zgrzewanie pustej rury lub łodzi raftingowej. Aby przezwyciężyć ten problem, musieliśmy znaleźć odpowiednie narzędzia do wykonania określonej pracy. Podczas eksperymentów z narzędziami okazało się, że daleko nam do uzyskania wymaganej spójności. Wówczas wyzwaniem było znalezienie kompleksowej maszyny z tolerancjami potrzebnymi do wykonania pracy. Miesiącami przeszukiwaliśmy świat w poszukiwaniu maszyn i odpowiedniego doświadczenia w pracy z tym trudnym materiałem. W końcu nie mieliśmy innego wyjścia, jak sami testować i uczyć się. Po znalezieniu maszyny musieliśmy przetestować i poznać kluczowe parametry niezbędne do uzyskania dobrych wyników. Dzięki tej technologii łatwo jest spawać w liniach prostych, ale wszystkie deski wiosłowe mają łuki i rogi, co utrudnia sprawę.

Uzyskanie wyniku, z którego byliśmy zadowoleni, wymagało wielu prób i błędów. Kiedy doiszliśmy do etapu masowej produkcji nasza fabryka odmówiła, twierdząc, że próbowała już wcześniej i zawiodła. Po pokazaniu im gotowej próbki nadal byli sceptyczni, więc zaprosiliśmy właściciela fabryki i głównego inżyniera do Tajlandii, aby pokazać im proces. Kiedy udowodniliśmy, że można to zrobić, współpracowaliśmy z fabryką w celu dopracowania procesu, aby był praktyczny w produkcji.

JEDNA ROŚLINA ZA JEDNĄ DESKĘ

Produkcja deski powoduje emisję około 100 kg CO2. Potężne drzewo namorzynowe zasadzone w celu pochłaniania uwolnionego CO2 nie tylko pochłonie emisje z produkcji. Zaabsorbuje 1000 kg CO2, dzięki czemu każda deska będzie 10 x dodatnia pod względem węgla.

Nasze drzewa namorzynowe są sadzone przez Worldview International Foundation w Parku Klimatycznym Thor Heyerdahl w Birmie. Do tej pory zasadziliśmy ponad 500 000 namorzynów. Obejmuje to koncepcję 1 drzewa na deskę, aby były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, oraz emisje wykryte na podstawie ocenicznego cyklu życia i analizy śladu węglowego. Obliczyliśmy, że w ciągu następnych 20 lat wszystkie emisje CO2 Starboard od 1994 roku zostaną wchłonięte i wiele więcej!

Co roku obliczamy nasz ślad węglowy i udostępniamy każdemu raport do przeczytania, mając na celu całkowitą przejrzystość naszego wpływu na planetę. Cały nasz ślad węglowy jest równoważony przez unikalne zdolności magazynowania CO2 namorzynów.

Niezależnie od deski, na której pływasz, pomagasz środowisku i jesteś częścią zespołu.

PLASTIKOWY PROGRAM OFFSETOWY

Firma Starboard jest winna odgrywania roli w przemyśle tworzyw sztucznych, ale pracujemy razem, aby stać się częścią rozwiązania, kompensując nasz ślad plastikowy.

Naukowcy twierdzą, że do 2050 r. Ocean będzie zawierał więcej tworzyw sztucznych niż ryb (wagowo). Jako surferzy doświadczamy tego podczas każdej sesji na wodzie i widzimy, że problem ten narasta w zastraszającym tempie. Problem jest tutaj i musimy działać teraz.

Starboard jako pierwsza podała wewnętrzną cenę plastiku na podstawie zużycia. Pod koniec 2017 roku zainicjowaliśmy pierwszy na świecie program offsetowy tworzyw sztucznych (POP). Każdemu materiałowi przypisujemy wartość w dolarach w oparciu o jego żywotność, recykling / zawartość biologiczną i szkodliwość dla środowiska, a następnie mnożymy ją przez to, ile zużyto do wytworzenia naszych produktów. Fundusze z podatku trafiają na program pilotażowy, który usuwa plastik z plaż w Pattaya w Tajlandii, kompensując wpływ plastiku Starboards.

Program POP zachęca nas do ponownego przemyślenia i ponownego odkrycia sposobu, w jaki używamy plastiku, i dalszego ograniczania jego zużycia. Wyeliminowanie tworzyw sztucznych z produkcji lub przejście na mniej szkodliwe odmiany i źródła z recyklingu (a tym samym z niższymi cenami offsetowymi) stanowiły zachętę do przeprojektowania i ograniczenia nawyków związanych z konsumpcją tworzyw sztucznych.

Kupując deskę, pomagasz nam zbierać więcej śmieci w ramach naszego programu kompensacji plastiku. Z każdej wyprodukowanej deski zbieramy 1,1 kg plastikowych śmieci plażowych / oceanicznych. Jest to odpowiednik ilości plastikowych śmieci trafiających do oceanu na osobę rocznie.

Aby dowiedzieć się więcej o inicjatywach środowiskowych Starboard, odwiedź niebieską stronę internetową Starboard pod adresem

https://blue.star-board.com/

Zobacz również

Dlaczego właśnie SUP ?
deski pompowane z wiosłem

Dlaczego właśnie SUP ?

Nazywam się Paweł Jędrzejewski.Jestem założycielem i właścicielem firmy Fun Wind.Od ponad 40 lat jestem związany ze sportami wodnymi.Od kilku sezonów coraz więcej czasu na wodzie spędzam na desce S...

Czytaj dalej
Deska SUP – jaki model zagwarantuje zabawę całej rodzinie?

Deska SUP – jaki model zagwarantuje zabawę całej rodzinie?

Zbliża się lato! Lekki wietrzyk przeczesujący włosy i promienie słońca odbijające się w jeziorze. To jest to! Chwile wytchnienia na wodzie to świetny sposób na restart. Zyskującą na popularności wo...

Czytaj dalej