Przejdź do treści

SERWIS SNOWBOARD

sprawdź

SERWIS NARTY

sprawdź

SERWIS KITE

sprawdź

SERWIS SUP

sprawdź

SERWIS SNOWBOARD

Po każdym sezonie należy zadbać o właściwą konserwację naszego sprzętu. Musimy oczywiście upewnić się, że kask nie jest uszkodzony, sprawdzić czy rękawice wytrzymają kolejny sezon na stoku, ale przede wszystkim koniecznością jest zadbanie o deskę snowboardową. Nawet nakładanie wosku bez żelazka do wosku może być trudne. Czy jedynym rozwiązaniem jest zakup kolejnego, drogiego sprzętu? Oczywiście, że nie!

W serwisie desek snowboardowych FunWind profesjonalnie zajmiemy się zarówno konserwacją Twoich desek po sezonie białego szaleństwa, ale również przygotujemy je na kolejny. Przynieś bądź przyślij swoją deskę snowboardową do naszego serwisu, a dopilnujemy, abyś w kolejnym sezonie nie musiał się martwić o stan swojego sprzętu. Oferujemy usługi równania ślizgu snowboardu, uzupełniania ślizgu, ostrzenia krawędzi i montażu wiązań w deskach snowboardowych. Na wyposażeniu mamy profesjonalne narzędzia oraz woski najwyższej jakości, aby zwrócić Ci sprzęt w idealnej kondycji.

Czy Twoja deska wymaga innych, bardziej specyficznych napraw? Przynieś ją do serwisu desek snowboardowych FunWind, a ocenimy jej stan i wycenimy dla Ciebie naprawę. Nasi serwisanci mają ogromne doświadczenie zarówno w naprawach desek snowboardowych, jak i sami są zapalonymi snowboardzistami, dlatego gwarantujemy, że oddajesz swój sprzęt w dobre ręce.

Przyjęcia i wydawanie sprzętu w godzinach pracy sklepu: (*Serwis czynny od października do końca kwietnia)
  • poniedziałek-piątek: od 11 do 19;
  • sobota: od 11 do 15.

Termin realizacji to 2-3 dni robocze.

Równanie ślizgu w desce snowboardowej

Deska snowboardowa nie byłaby tym samym, gdyby nie jej ślizg. Czym jest ślizg? To element, który styka się z podłożem podczas jazdy. Ślizg deski odpowiada przede wszystkim za prędkość, jaką będziemy w stanie rozwinąć. Wyróżniamy kilka rodzajów ślizgu w snowboardach. Ślizg tłoczony jest relatywnie najprostszy w konserwacji, gdyż nie wymaga dużo uwagi i zabiegów, ale nie pozwala na rozwinięcie dużych prędkości. Ślizg spiekany z kolei potrzebuje regularnego smarowania, jest również o wiele bardziej wytrzymały. Dla miłośników pędu i mocnych wrażeń nada się natomiast ślizg Electra, wykonany z materiałów najwyższej klasy. On również wymaga regularnego smarowania, by nie utracić swoich właściwości.

Nikt nie ma ochoty przekonywać się na stoku, że nierówny ślizg psuje, bądź nawet uniemożliwia nam zabawę. Dlatego w celu konserwacji deski zwróć się do serwisu snowboardów FunWind. Mamy specjalistyczne narzędzia i wiedzę, by odpowiednio cyklinować, woskować i wyrównywać ślizg w każdym modelu desek snowboardowych. Sprawimy, że Twój snowboard odzyska dawną prędkość i moc.

Ostrzenie krawędzi, w snowboard

Ostre krawędzie naszej deski snowboardowej są równie ważne, co dobry i zadbany ślizg. Jeżeli jedziemy z dużą prędkością, a podczas skrętu nasza deska zaczyna odrywać się od podłoża, oznacza to, że koniecznie trzeba naostrzyć krawędzie. Dlaczego ostrzenie krawędzi deski snowboardowej jest tak ważne? Ponieważ jeżeli deska podczas skrętów unosi się, zwiększa to ryzyko groźnych upadków, a co za tym idzie, również urazów. I mimo że upadki są niejako elementem tego sportu, jeżeli to tylko możliwe, należy ich unikać. Dlatego aby zadbać o bezpieczną jazdę na snowboardzie, należy zadbać o ostrzenie jego krawędzi.

Jeżeli krawędzie snowboardu ostrzymy bez doświadczenia i wiedzy o tym, co robimy, możemy nawet uszkodzić naszą deskę. Nie ryzykuj i zleć tą pracę profesjonalistom. Serwis snowboardowy FunWind ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu desek na stok, co obejmuje również ostrzenie ich krawędzi. Ten proces należy wykonywać przynajmniej raz do roku, aby zapewnić sobie idealne skręty i stabilność na śniegu.

Uzupełnianie ślizgu w snowboardzie

Po całym sezonie wytężonej jazdy na stoku może się okazać, że odkryjesz ubytki w ślizgu swojej desce snowboardowej. Śliz w snowboardzie jest niezbędny, ponieważ zależy od niego rozwijana przez deskę prędkość. Dlatego ubytki w ślizgu mogą hamować deskę, skutecznie przerywając zabawę. Wszystkie ubytki w ślizgu należy uzupełniać, żeby zapewnić sobie 100% możliwości swojej deski snowboardowej.

Serwis snowboardowy FunWind ma w swojej ofercie usługi kompleksowego uzupełniania ślizgu w deskach snowboardowych. Nasza szeroka wiedza na temat technologii snowboardów sprawia, że zabieg przebiega sprawnie, a efekt jest trwały. Stosujemy wyłącznie najwyższej jakości kofiksy do naprawiania ubytków. Nowoczesny sprzęt zapewnia wysoką jakość wykonania naprawy. Nie ryzykuj uszkodzenia ślizgu poprzez samodzielne naprawy – już dziś oddaj swoją deskę w ręce profesjonalistów z ekipy FunWind.

Montaż wiązań snowboardowych

Dla każdego snowboardzisty sposób ustawienia wiązań snowboardowych jest sprawą indywidualną. Wszystko zależne jest od osobistych preferencji, przyzwyczajeń, wygody, oraz oczywiście od warunków i stylu jazdy. Różni się kąt montażu wiązań, rozstaw, Montaż wiązań snowboardowych do deski wymaga pewnych umiejętności. Dlatego po tym, gdy już dobraliśmy idealne wiązania do naszych butów i preferencji, montaż lepiej zostawić komuś, kto się zna na rzeczy.

Serwis FunWind oferuje usługi montażu wiązań snowboardowych, zarówno do snowboardów tradycyjnych, jak i do splitboardów. Nasza wiedza i doświadczenie zarówno w montowaniu wiązań, jak i w samej jeździe na snowboardzie sprawiają, że bez trudu poradzimy sobie z zamontowaniem wiązań na każdym rodzaju deski. Niezależnie od marki i producenta, zapewniamy skuteczne i trwałe wykonanie montażu wiązań. Ponadto, wiązania zakupione w naszym sklepie FunWind zamontujemy dla Ciebie za darmo!

Cennik

 

Nazwa Opis Informacje Cena deski bez wiązań Cena deski z wiązaniami ( do ceny doliczono demontaż wiązań przed serwisem i montaż po serwisie ) 
CZYSZCZENIE przygotowanie mocno zabrudzonego ślizgu do serwisu dotyczy również własnoręcznego, nieprawidłowego smarowania 50 zł 80 zł
MAŁY SERWIS równanie ślizgu, ostrzenie krawędzi smarowanie maszynowe 80 zł 110 zł
MAŁY SERWIS równanie ślizgu, ostrzenie krawędzi smarowanie ręczne 120 zł 150 zł
DUŻY SERWIS równanie ślizgu, ostrzenie krawędzi, uzupełnianie ślizgu smarowanie ręczne 150zł 180 zł
SMAROWANIE ręczne na gorąco smarowanie ręczne 50zł 80 zł
MONTAŻ WIĄZAŃ  sprzęt zakupiony w sklepie FunWind

deska i wiązania

Burton

gratis gratis 
MONTAŻ WIĄZAŃ 30 zł 30 zł
MONTAŻ WIĄZAŃ splitboard splitboard 100zł
 INNE NAPRAWY

klejenie laminatu

wklejanie ślizgu

oceny możliwości i wyceny naprawy dokonuje serwisant   według wyceny serwisu według wyceny serwisu

Formularz kontaktowy serwis

Klikając „Wyślij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu nawiązania z nami kontaktu. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.