Przejdź do treści

Artykuł: Jak dobrać kask snowboardowy dla początkującego?

Jak dobrać kask snowboardowy dla początkującego?

Jak dobrać kask snowboardowy dla początkującego?

Kask to prawdopodobnie najważniejszy element służący ochronie zdrowia ridera. Jeśli jeździsz na snowboardzie koniecznie musisz się w niego wyposażyć, bez różnicy czy jesteś zaawansowanym czy początkującym graczem. Na stoku liczy się dobra zabawa, ale nie ma dobrej zabawy bez bezpieczeństwa i sprawności. Niestety, przy upadkach i zderzeniach często można zarwać w głowę, co może skończyć się naprawdę nieprzyjemnym urazem. Warto zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo, tym bardziej, że wybór kasków jest ogromny. Ciepłe, milutkie wyściełane wnętrza, wygodna regulacja i świetny design. Jest w czym wybierać! A na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy kask snowboardowy dla początkującego?

Kask snowboardowy powinien być bardzo dobrze dopasowany. Na rynku są dostępne kaski z regulacją, która ułatwia dobranie produktu do odpowiedniego rozmiaru. Najlepiej jednak, jeśli kask jest idealnie dopasowany do głowy użytkownika i nie pojawiają się luźne miejsca. Wiąże się to zarówno z wygodą i komfortem użytkowania, jak i większym bezpieczeństwem. Kask nie powinien zsuwać się na oczy, ani odsłaniać za dużo czoła. Zmierz swój kask i sprawdź czy spełnia te kryteria. Snowboard nie jest łatwym sportem. Szczególnie na początku wiąże się z wieloma upadkami. Trzeba przebyć dość długą i męczącą drogę zanim zacznie się czerpać pełną przyjemność ze śnieżnej jazdy. Dlatego tym ważniejszy jest komfort początkującego. Wygodne ciuchy, dobrze dobrana deska i świetnie dopasowany kask.

Są marki, które stosują w swoich kaskach snowboardowych specjalne technologie, które znacznie zmniejszają ryzyko urazu głowy. Jednym z takich producentów jest Anon. Używają oni technologii MIPS i WAVECEL. Na czym polega ich fenomen? Inspiracją dla technologii MIPS jest ludzki mózg. Czy wiecie co jest barierą ochronną naszego mózgu? Jest to płyn mózgowo-rdzeniowy, dzięki któremu centrum naszego układu nerwowego może swobodnie poruszać się w czaszce. Płyn chroni go przed wstrząsami. Ten efekt starali się uzyskać twórcy MIPS. Warstwa ochronna MIPS znajduje się między wyścielaną warstwą wewnętrzną kasku i i jego skorupą. Trzymają ją tam elastyczne uchwyty. Co się dzieje kiedy uderzasz w coś głową w trakcie upadku? Warstwa MIPS porusza się razem z głową i ogranicza ruch mózgu w czasie, który może doprowadzić do wstrząsu.

A co z technologią WAVECEL? Jak opisuje to sam producent „WaveCel to złożona struktura komórkowa, która wyściela wnętrze kasku i może zmniejszyć siłę uderzenia i rotacji poprzez zginanie w celu zmniejszenia siły początkowej, zgniatanie w celu zmniejszenia prędkości uderzenia i przesuwanie, aby pomóc przekierować energię z dala od głowy”. Obdywie technologie zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

Co jeszcze powinniście wiedzieć? Im lżejszy kask tym czujemy się bardziej komfortowo. Najwyższe modele są bardzo lekkie, dzięki czemu praktycznie nie czujemy, że mamy kask na głowie i czujemy się bardziej komfortowo. Początkującym riderom często wydaje się, że w kasku wyglądają niekorzystnie, głupio. Czasem wystarczy dołożyć do niego gogle i już zaczynamy wyglądać naprawdę fajnie. Poza tym, uwierzcie, że zdrowie i życie są znacznie ważniejsze niż najlepszy wygląd. Zainwestujcie w dobry kask snowboardowy!

Zobacz również

Pomysły na prezent dla surfera

Pomysły na prezent dla surfera

W naszym sklepie znajdziecie bardzo dużo akcesoriów związanych z surfingiem. Wiele z nich może posłużyć jako doskonały prezent dla surfera lub surferki. Skorzystajcie z naszych pomysłów! LycryBardz...

Czytaj dalej
Pomysły na prezent dla surfera

Pomysły na prezent dla surfera

W naszym sklepie znajdziecie bardzo dużo akcesoriów związanych z surfingiem. Wiele z nich może posłużyć jako doskonały prezent dla surfera lub surferki. Skorzystajcie z naszych pomysłów! LycryBardz...

Czytaj dalej