Przejdź do treści

Artykuł: Najlepsze trasy snowboardowe w Polsce

Najlepsze trasy snowboardowe w Polsce

Najlepsze trasy snowboardowe w Polsce

Sezon zimowy zbliża się coraz większymi krokami. Wielu z Was z pewnością zastanawia się już nad kierunkiem, w który można wyruszyć świętować Sylwestra i Nowy Rok. To idealny czas na pierwszy wyjazd snowboardowy. Warto sprawdzić też kalendarz ferii zimowych i pomyśleć, w który zimowy tydzień lub weekend możliwy będzie wypad w góry z paczką znajomych. W czasach pandemii coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę w polskie góry. Która destynacja spośród polskich stoków będzie najlepszym wyborem? Sprawdźcie nasz wybór trzech najfajniejszych miejscówek snowboardowych w Polsce!

BIAŁKA TATRZAŃSKA

Stoki w Białce tatrzańskiej to Bania, Kaniówka i Kotelnica. Plusem tego spotu jest duża ilość tras, a zatem duże zróżnicowanie. Oprócz tego infrastruktura jest doskonała. Mnóstwo miejsc noclegowych, pyszne knajpy i rzut beretem do zimowej stolicy Polski, czyli Zakopanego. Białka będzie idealnym kierunkiem dla rodzin z dziećmi. Świetną opcją jest też wieczorny relaks w basenach termalnych Bania po intensywnym dniu zjeżdżania. W Białce znajdziecie też dobrze wyposażony snowpark „Drake”. W Białce naprawdę dobrze wypadają wyciągi, dzięki czemu kolejki nie ciągną się w nieskończoność.

SZCZYRK

Szczyrk to obecnie prawdopodobnie najpopularniejszy ośrodek dla snowboardzistów w Polsce. Duża w tym zasługa niedawnych remontów stoków, które zmieniły miasteczko nie do poznania. Teraz ocieka klimatem i oferuje mnóstwo tras na jednym karnecie. Długość tras w Szczyrku to 20 kilometrów. Warto odwiedzić też nowoczesny tor saneczkowy, czyli Tatrabob. Miłośników zimowego szaleństwa przyciąga do Szczyrku również Snowfest, czyli doroczna impreza łącząca zawody snowboardowe i integrację na stokach z koncertami i niezapomnianymi wieczornymi imprezami.

CZARNA GÓRA

Czarna Góra to miejscówka numer jeden dla wielu snowboardzistów i snowboardzistek! Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na najdłuższe trasy i szeroki wybór w kwestii poziomów zaawansowania. Infrastruktura jest nowoczesna, a widoki wyjątkowo piękne. Sprawdźcie sami. Polecamy również tamtejszy snowpark. W Czarnej Górze znajdziecie aż 13 tras, które tylko czekają na Wasze dechy. Jesteśmy przekonani, że Sudety oczarują Was wyjątkową atmosferą. Okolice Masywu Śnieżnika to również świetna baza noclegowa. Zdecydowanie powinniście przemyśleć odwiedziny Czarnej Góry, jeśli jeszcze nie mieliście okazji.

Wow, właśnie zdaliśmy sobie sprawę z tego, że teraz wybór może być jeszcze trudniejszy! Jednak nasz wybór pozwoli Wam nieco zawęzić perspektywę. A może wyjściem będzie odwiedzenie każdego z opisanych przez nas miejsc? Polecamy wszystkie z całego śniegowego serducha! To co będzie pierwsze? Białka, Szczyrk czy Czarna Góra?

Zobacz również

Pomysły na prezent dla dziewczyny

Pomysły na prezent dla dziewczyny

O czym marzą kobiety? Niestety, na to pytanie nie mamy uniwersalnej odpowiedzi. Ale z dużą dozą pewności możemy zgadnąć o czym marzą kobiety jeżdżące na snowboardzie! Wybieranie prezentu to zwykle ...

Czytaj dalej
Najlepsze trasy snowboardowe w Austrii

Najlepsze trasy snowboardowe w Austrii

Austria to prawdziwa europejska mekka snowboardzistów. Kto choć raz nie zobaczył Tyrolu ze swojej deski, ten nie wie co traci. Jeśli zimowe podróże mieszczą się w Twoich planach na nowy rok, koniec...

Czytaj dalej