Przejdź do treści

Artykuł: PRIZM™ - TECHNOLOGIE W GOGLACH OAKLEY

PRIZM™ - TECHNOLOGIE W GOGLACH OAKLEY

PRIZM™ - TECHNOLOGIE W GOGLACH OAKLEY

Technologia Oakley PRIZM™ to absolutna rewolucja w świecie sportów zimowych!

Fenomen szyb z technologią PRIZM™ polega na zwiększeniu kontrastu widzenia w warunkach bardzo mocnego natężenia światła, dzięki czemu wszelkie nierówności, muldy czy oblodzenia znajdujące się na śniegu przestają być niewidoczne.

Szyby do gogli wyposażone w technologię Oakley PRIZM™ sprawdzają się w znacznie szerszym zakresie warunków pogodowych, dlatego też nagłe zmiany pogody w wysokich górach nie wymuszają posiadania przy sobie drugiej szyby.

Zalety:

  • Zwiększony kontrast dostosowany do śniegu - lepiej widać muldy i topografię terenu
  • Zwiększony komfort widzenia - nie mruży się oczu przy mocniejszym słońcu
  • Bardzo szeroki zakres warunków pogodowych

Prizm ™ znacznie zwiększa kontrast oraz widoczność i ponad wszystko sprawdza się w szerszym zakresie warunków oświetleniowych. W sezonie 2015 Oakley rozszerza kolekcję Prizm™ oferując nowe kolory: Prizm ™ Sapphire Iridium® i Prizm ™ Torch Iridium®.Oto 5 kolorów szyb wyposażonych w technologię Oakley PRIZM™. Znajdź rozwiązanie najlepsze dla siebie:

Silne nasłonecznienie, przejrzyste niebo po lekkie zachmurzenie:

  • Prizm ™ Black Iridium®

Zachmurzenie umiarkowane i zmienne warunki pogodowe:

  • Prizm ™ Sapphire Iridium® NOWOŚĆ
  • Prizm™ Jade Iridium®
  • Prizm ™ Torch Iridium® NOWOŚĆ


Śnieg i duże zachmurzenie:

  • Prizm ™ Rose
  • Prizm ™ Hi Pink

Przy całodniowym jeżdżeniu wzrok może się zmęczyć. Śnieg odbija prawie 90% promieniowania słonecznego, także nasze oczy są wyeksponowane na prawie dwukrotną dawkę promieniowania. Oprócz najwyższych filtrów (które są standardem w Oakley), technologia Prizm zapobiega mrużeniu oczu, dzięki czemu nie dochodzi do stanów migrenowych, czy ogólnego zmęczenia wzroku.

Poniżej znajduje się porównanie obrazu widzianego na stoku bez gogli oraz w goglach Oakley Prizm:

CO TO JEST VLT?
VLT (transmisja światła widzialnego) określa w procentach ilość światła słonecznego, jakie przepuszczają soczewki.

Podczas słonecznych dni potrzebujesz soczewek o niskim wskaźniku VLT, aby chronić się przed ryzykiem utraty wzroku i zmniejszyć zmęczenie oczu. Soczewki o niskim wskaźniku VLT zazwyczaj mają ciemniejszy odcień, aby odbić więcej światła i są często wyposażone w lustrzaną powłokę, która zwiększa widoczność konturów i nierówności na stoku podczas szybkiego przemieszczania się.

Podczas śnieżnych i mglistych dni, gdy warunki świetlne nie są korzystne, lepiej sprawdzają się soczewki o wyższym wskaźniku VLT.

CZYM SĄ KATEGORIE SOCZEWEK S3/S2/S1?
S3 - Słoneczna pogoda
Oprócz blokowania 100% szkodliwych promieni UV, mocne zabarwienie oferuje maksymalną ochronę przed rażącym światłem, dzięki czemu podczas korzystnych warunków pogodowych możesz patrzeć na wszystko komfortowo.

S2 - Chmury
Najczęściej kupowany rodzaj soczewek, potrafiący sprostać różnym warunkom oświetleniowym. Zapewnia idealną widoczność zarówno podczas słonecznego, jak i pochmurnego dnia, a także świetnie się sprawdza, gdy na stoku zaczynają pojawiać się popołudniowe cienie.

S1 - Śnieg I mgła
Zapewnia krystalicznie wyraziste widzenie, gdy widoczność na stoku jest niekorzystna. Zdecyduj się na soczewki o wyższym wskaźniku VLT, gdy mocno pada śnieg lub gdy zamierzasz jeździć po zachodzie słońca.

Zobacz również

Jaką deskę Kite wybierzesz z naszej oferty 2023 w te wakacje?

Jaką deskę Kite wybierzesz z naszej oferty 2023 w te wakacje?

Wakacje to doskonały czas na odkrywanie nowych miejsc i czerpanie radości z kitesurfingu. W Fun Wind doskonale rozumiemy, jak kluczowe jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni Ci maksymalną wyda...

Czytaj dalej
BURTON A EKOLOGIA

BURTON A EKOLOGIA

Czytaj dalej