Przejdź do treści

Artykuł: Rozmiary deski Kite

Rozmiary deski Kite

Rozmiary deski Kite

Oto ogólne zasady dotyczące rozmiarów desek do kitesurfingu:

Długość deski: W ogólności, krótsze deski są bardziej zwrotne i reaktywne, co jest przydatne do wykonywania ewolucji, skoków i akrobacji. Dłuższe deski z kolei zapewniają większą stabilność i lepsze trzymanie kursu. Długość deski kitesurfingowej może wahać się od około 130 cm do 160 cm lub więcej.

Szerokość deski: Szersze deski zapewniają większą stabilność i lepsze trzymanie balansu, co jest przydatne szczególnie dla początkujących kitesurferów. Węższe deski są bardziej reaktywne i zwrotne. Szerokość deski może wynosić od około 40 cm do 45 cm lub więcej.

Rocker (krzywizna podłużna deski): Im większy rocker, czyli krzywizna deski wzdłuż osi, tym bardziej deska będzie reagować na zmiany kierunku i bardziej nadawać się do manewrów i akrobacji. Mniejszy rocker sprawia, że deska jest szybsza i bardziej odpowiednia do płaskiej wody oraz freeride'u.

Flex (giętkość deski): Miękka deska będzie lepiej absorbować uderzenia i falowanie wodne, co jest korzystne dla skoków i ewolucji w falach. Deska o większej sztywności zapewni większą stabilność na płaskiej wodzie i pozwoli na lepsze trzymanie kursu.

Typ deski: Istnieją różne typy desek do kitesurfingu, takie jak deski twin-tip, deski do skoków (freestyle), deski do fal (waveboardy) oraz deski do cruisingu (freeride). Każdy typ ma swoje charakterystyki, które wpływają na zachowanie deski na wodzie.

Ważne jest, aby dobrać rozmiar deski do swojego poziomu umiejętności, stylu jazdy oraz warunków, w jakich planujesz kitesurfować. Początkującym zazwyczaj zaleca się wybór szerszych i większych desek, podczas gdy zaawansowani kitesurferzy mogą preferować bardziej reaktywne i techniczne modele.

Najlepiej skonsultować się z doświadczonym ekspertem w naszym sklepie Fun Wind, aby wybrać deskę odpowiednią dla swoich potrzeb i umiejętności. Zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefonicznie.

Zobacz również

Letnia promocja na nowości 2023 desek BURTON - sprawdź!

Letnia promocja na nowości 2023 desek BURTON - sprawdź!

Ciesz się zimowym szaleństwem na stoku z najnowszymi desami snowboardowymi BURTON! Przedstawiamy wyjątkowe propozycje dla każdego poziomu doświadczenia i preferencji, przygotowane z myślą o maksyma...

Czytaj dalej
Wypożyczalnia SUP - poznaj naszą ofertę

Wypożyczalnia SUP - poznaj naszą ofertę

Wypożyczalnia SUP to miejsce, w którym wypożyczysz sprzęt do uprawiania stand-up paddleboarding (SUP). SUP to popularny sport wodny, w którym osoba stojąca na desce korzystając z wiosła porusza się...

Czytaj dalej