Przejdź do treści

Artykuł: Zasady bezpieczeństwa w czasach COVID-19

Zasady bezpieczeństwa w czasach COVID-19

Zasady bezpieczeństwa w czasach COVID-19

Światowa epidemia koronawirusa oraz rosnące zakażenia COVID-19 pozostawiły nas wszystkich w obliczu nowej rzeczywistości. Dzisiaj bezpieczeństwo użytkowników stoków nie zależy już jedynie od umiejętności oraz środków ochrony, takich jak kask, ale również od przestrzegania zasad, jakie w całym kraju panują od początku pandemii. Wyjazd na snowboard wiąże się z podróżowaniem oraz gastronomią, czyli branżami, w których wciąż obowiązują pewne obostrzenia oraz specjalnie przygotowane zasady. Przybliżymy dzisiaj temat bezpieczeństwa na stoku w czasach COVID-19.

Zachowaj dystans!

O ile przy zmniejszeniu zachorowań na COVID-19 możemy już poruszać się bez maseczki ochronnej na zewnątrz, nie oznacza to, że nadal nie powinniśmy przedsięwziąć kroków, by uniknąć potencjalnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W tym celu nadal zaleca się zachowanie bezpiecznego dystansu ok. 2 metrów od innych użytkowników stoku podczas stania w kolejkach do kasy i do wyciągu.

Nie zapomnij maseczki

Nie należy zapominać, że chociaż nie potrzebujemy już maseczki przebywając na świeżym powietrzu, to będziemy jej potrzebowali, jeżeli zechcemy wejść do środka budynku. Nie zapominajmy więc o zakładaniu jej przy wycieczkach do toalety, a także restauracji. Wytyczne mówią, że w obiektach gastronomicznych należy nosić maseczkę, za wyjątkiem czasu, w którym spożywa się posiłek.

Przestrzegaj regulaminu

Jakkolwiek może się nam to wydawać nudne czy niepotrzebne, zapisy regulaminów korzystania ze stoków narciarskich zostały dostosowane do wymagań sanepidu. Stało się tak po to, by stoki mogły pozostać otwarte, ale również bezpieczne dla użytkowników. Jeżeli wyciągi i stoki staną się kolejnymi punktami zapalnymi epidemii to kolejny zestaw rządowych obostrzeń ponownie zleci ich zamknięcie.

Zachowaj higienę rąk

Jeżeli postanowiłeś zrobić sobie chwilę przerwy i zajść do restauracji na szybką przekąskę - pamiętaj, by przed posiłkiem starannie umyć ręce za pomocą mydła oraz ciepłej wody przez przynajmniej 30 sekund. Korzystaj też z dostępnych płynów do dezynfekcji. Na stoku unikaj dotykania dłońmi twarzy i okolic oczu, nawet jeśli masz na rękach rękawice. Możesz również do apteczki wrzucić żel antybakteryjny, byś mógł go użyć w razie konieczności.

Płać nowocześnie!

Jeżeli to tylko możliwe, zamiast gotówki przekazywanej z rąk do rąk, korzystaj z płatności bezgotówkowych. Dostępnych jest wiele tego typu rozwiązań: płatności kartą za pomocą chipu, paska magnetycznego albo technologii pay-pass, przelewy elektroniczne dokonywane przez Internet oraz płatności kodem BLIK. Możesz wybrać wygodną formę płatności i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo.

Jeśli zastosujecie się do powyższych wskazówek, zapewnicie bezpieczny urlop na stoku zarówno sobie, jak i reszcie użytkowników. A podstawą do doskonałej zabawy na desce jest “bezpieczeństwo przede wszystkim!”.

Zobacz również

Co spakować na wyjazd na snowboardowy

Co spakować na wyjazd na snowboardowy

Kiedy już podejmiemy decyzję o wyjeździe na snowboard, przebrniemy przez wszystkie rezerwacje i niecierpliwie skreślając dni odczekamy aż do dnia wyjazdu, pozostanie przed nami już tylko jedno, pow...

Czytaj dalej
Gdzie kupić deskę snowboardową?

Gdzie kupić deskę snowboardową?

Kiedy w Twojej karierze ridera nadchodzi moment, w którym postanawiasz kupić własną deskę snowboardową, z pewnością chcesz, żeby zakup był idealny i odpowiadał wszystkim Twoim wymaganiom. Najlepiej...

Czytaj dalej