Obóz Surfingowy w Portugalii (1 tydzień)
GROM Surf Camp

Obóz surfingowy w Portugalii – GROM Surf Camp!

Nowość w naszej ofercie – zapraszamy na młodzieżowy obóz surfingowy w Portugalii w małej miejscowości na południu Portugalii – Aljezur. GROM Surf Camp jest organizowany we współpracy z firmą FCS Polska – dystrybutorem sprzętu surfingowego i organizatorem wielu eventów surfingowych w Polsce. Południowa Portugalia latem to idealne miejsce na pierwsze lekcje surfingu lub kontynuowanie rozpoczętego wcześniej szkolenia surfingowego. Na wyjazd zapraszamy młodzież w wieku 14-17 lat.

Kontakt

Na wszelkie pytania z przyjemnością odpowiemy na żywo w sklepie, mailowo (urbanski.kuba@gmail.com) lub telefonicznie 606-373 -383.

Terminy obozu GROM Surf Camp:

1. 28.06-05.07.2020
2. 05-12.07.2020

Cena GROM Surf Camp:

1 tydzień: 4890 PLN
2 tygodnie: 8990 PLN

Obóz surfingowy GROM Surf Camp

Nasz obóz surfingowy to przede wszystkim surfing. Skupiamy się na tym, aby każdy z naszych podopiecznych w bezpieczny sposób złapał zajawkę na pływanie na fali i każdego dnia robił postępy. Bloki szkoleniowe dzielimy na dwie części, tak aby każdy maksymalnie skorzystał z zajęć. Lekcje prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych lokalnych instruktorów w języku angielskim. Wieczorami przeprowadzamy videoanalizę po Polsku, dzięki czemu każdy na bieżąco widzi jak się rozwija i co może poprawić, żeby surfować lepiej.

Oprócz surfingu, w planie mamy zajęcia z jogi. Jest to idealne dopełnienie surfingu. Odprężenie i rozciąganie konkretnych partii mięśni, niezbędnych do uzyskania jak najlepszych efektów na fali. W programie dodatkowo znajduje się wycieczka do tzw. shaperowni, gdzie można zobaczyć od podstaw jak powstaje deska surfingowa.

Portugalia to miejsce o bardzo bogatej kulturze, z pyszną kuchnią obfitującą w przeróżne potrawy mięsne, z ryb i owoców morza, jak i wegetariańskie. Nasz hotel mieści się w malowniczej miejscowości Aljezur, skąd będziemy dojeżdżać na spot surfingowy o nazwie Arrifana. Szeroka plaża pozwala na odnalezienie odpowiednich warunków na większość poziomów zaawansowania. Dzięki temu jest to idealne miejsce do szkolenia i właśnie dlatego po odwiedzeniu wielu miejsc na świecie, wybraliśmy właśnie to.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rezerwacji miejsc, a tych niezdecydowanych do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania i przekonamy Was do rozpoczęcia z nami przygody surfingowej.

Obóz surfingowy Grom Surf Camp - nauka

GROM Surf Camp – program:

 • Surfing – 5h dziennie w grupie max. 8 osobowej. 
 • Joga – trzy razy w tygodniu – podstawowe zajęcia o specyfice surfingowej
 • Wycieczka do shaperowni
 • Tradycyjna portugalska kolacja w miasteczku
 • Testy sprzętu FCS i Softech dla grupy zaawansowanej

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie WAW-FARO-WAW (lotnisko docelowe do potwierdzenia)
 • Zakwaterowanie w hotelu SurfLife Atlantic Aljezur (pokoje 3-4 osobowe)
 • Wyżywienie – śniadanie, lunch na plaży, kolacja
 • Całodobowa opieka wychowawców
 • Zajęcia surfingowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów + dyplom na ukończenie kursu
 • Ubezpieczenie i asekurację podczas zajęć
 • Transfery z lotniska i na plażę
 • Ubezpieczenie ERGO- Grupa ubezpieczona jest w firmie Ergo Reiseversicherung AG. Zakres ubezpieczenia rozszerzony jest o uprawianie sportów ekstremalnych i obejmuje: KL – 10.000 EUR, NNW -10.000 zł + ASSISTANCE
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 PLN/os.

Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych Fun Wind posiada Gwarancję ubezpieczeniową wystawioną przez ERV. Jej beneficjentem jest Marszałek Województwa Mazowieckiego, który jest właściwy w celu zgłaszania roszczeń. Wpis do rejestru Organizatorów Turystycznych i Pośredników Turystycznych nr. 5112.

Obóz surfingowy Grom Surf Camp - nauka1

Przykładowy plan dnia oparty jest o warunki do surfingu. Zajęcia mogą odbywać się od 9:30 do 16:00. Śniadanie i wyjazd na plażę dopasowany jest do pływów i na bieżąco zbieranych informacji na temat zafalowania. Plan może ulec zmianom, w obliczu panujących warunków.

8:30 – śniadanie
9:30 – wyjazd na plażę
10:00 – pierwsza tura zajęć
11:30 – przerwa na lunch
12:00 – druga tura zajęć
13:30 – freesurfing pod okiem instruktora
15:30 – czas wolny na plaży
16:00 – powrót do hotelu
16:30 – joga
18:30 – obiadokolacja
20:00 – videoanaliza/ zajęcia dodatkowe
22:30 – cisza nocna

Plakat

Jak się przygotować na obóz surfingowy?

Zajęcia surfingowe wymagają minimalnego przygotowania. Poniżej lista umiejętności i rekomendowane wyposażenie na GROM Surf Camp

 • Umiejętność pływania wpław
 • Długa pianka neoprenowa 3/2 lub 4/3 (w szkółce jest możliwość wypożyczenia pianki jednak polecamy mieć swoją)
 • Krem z filtrem
 • Czapka z daszkiem
 • Okulary przeciwsłoneczne
 • Boardshorty – spodenki szybkoschnące
 • Lycra – długi/krótki rękaw wedle preferencji
 • Buty sportowe
 • Kieszonkowe (10-15€/dziennie)
 • Karta EKUZ
 • Własna deska surfingowa – poziom zaawansowany (wymagana dopłata za transport sprzętu)

Oferujemy 10% rabatu na zakup wyposażenia w sklepie Fun Wind w Warszawie, na ulicy Wał Miedzeszyński 377, gdzie dostępne jest wszystko co niezbędne na wyjazd.

Dlaczego warto? Od trzydziestu lat organizujemy wyjazdy zimowe i letnie. Fun Wind otworzył pierwszą szkołę windsurfingu w Polsce i wyszkolił setki windsurferów. Kontynuujemy tradycję rodzinną, poszerzając ofertę o nowe, interesujące dyscypliny sportu, które sami kochamy. Surfing dołączył do nas najpóźniej, ale z racji na bardzo dynamiczny rozwój, jest nam coraz bliższy i dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą pasją.

Trzymamy rękę na pulsie w kwestii dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z koronawirusem. Cały wyjazd i zajęcia przeprowadzone są zgodnie z najnowszymi zaleceniami i restrykcjami sanitarnymi.

Hotel Atlantic Lodge w Aljezur

Kameralny hotel z niewielką liczbą pokoi gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo. Portugalia to bardzo przyjazny kraj. Mała miejscowość Aljezur jest tego świetnym przykładem. Uczestnicy wyjazdu będą zakwaterowani we wspólnych pokojach z prywatnymi łazienkami. Wszystkie posiłki będą wydawane na terenie hotelu. Hotel ma wydzieloną specjalną przestrzeń do spędzania wolnego czasu i zajęć dodatkowych (joga, videoanaliza, etc.)

Portugal Surflife Atlantic lodge outside left view

Transfer na plażę odjeżdża spod samego hotelu. Czas przejazdu to około 15 min. (10 km) Szkoła surfingowa, z której będziemy korzystać umieszczona jest na jednej z najpiękniejszych portugalskich plaż. Arrifana to doskonałe miejsce na początek przygody z surfingiem. Jednocześnie ten spot oferuje też fale dla bardziej zaawansowanych surferów. W zależności od warunków, możemy swobodnie zmienić miejsce na bardziej dopasowane do umiejętności grupy.

Surflife Family Portugal surf fly 2

GROM Surf Camp – szkolenie

Szkolenie surfingowe na wyjeździe odbywa się w zgodzie z zaleceniami międzynarodowej organizacji surfingu. Wszyscy instruktorzy posiadają uprawnienia ISA (Instruktor + Ratownik) Sami też od wielu lat szkolimy na kitesurfingu i surfingu. Z przyjemnością przekładamy nasze wieloletnie doświadczenie na kolejnych adeptów surfingu. Podczas wyjazdu prowadzimy grupę od momentu rozgrzewki i przygotowania do zajęć, aż po zakończenie dnia na wodzie. W trakcie zajęć uczestnicy są pod opieką instruktorów (maksymalnie 8 osobowa grupa) oraz organizatora.

Podczas zajęć robimy zdjęcia i filmy, które później wykorzystujemy do videoanalizy, dzięki czemu na bieżąco poprawiamy błędy. Dzięki temu uczestnicy dużo szybciej robią postępy na wodzie. Mimo że zajęcia są prowadzone w języku angielskim, są to najczęściej proste komunikaty. W razie potrzeby służymy pomocą i pomagamy z przetłumaczeniem bardziej skomplikowanych wskazówek instruktora.

Zgłoszenie online

Dyscyplina*

Uczestnik

Poziom zaawansowania*

Zamawiający dotyczy uczestników niepełnoletnich

* - obowiązkowe