Przejdź do treści

Artykuł: JAK DOBRAĆ DESKĘ SNOWBOARDOWĄ?

JAK DOBRAĆ DESKĘ SNOWBOARDOWĄ?

JAK DOBRAĆ DESKĘ SNOWBOARDOWĄ?

MIT CZY PRAWDA?

Kiedy stoisz za swoją deską, jej długość powinna kończyć się gdzieś pomiędzy twoim nosem a brodą?

To może się zgadzać, ale najważniejsze są pewne detale. W tych czasach deski wyposażone są w zaawansowane technologie, ale mimo to są rzeczy, których twój snowboard nigdy nie zrobi: nie zadzwoni w twoje urodziny, nie pomoże ci przeprowadzić się do mieszkania na trzecim piętrze, ani nie odgadnie ILE MASZ WZROSTU.

Natomiast będzie wiedział ile ważysz i jak dużego masz buta - to są aspekty, które według nas, decydują o odpowiednim dla ciebie rozmiarze deski.

WAGA:

Każdy rozmiar deski przypisany jest do polecanej wagi (od minimum do maximum). Informację o polecanym zakresie wagi znajdziesz na naklejce przylepionej do spodu nowej deski. Pamiętaj - to tylko sugestia i deska może służyć tak samo dobrze jeśli znajdujesz się poza skalą, a komfortowo się na niej czujesz.

Zasada jest prosta: Jeśli znajdujesz się nieco poniżej skali, deska będzie troszkę sztywniejsza i odwrotnie - jeśli twoja waga przekracza sugerowane maximum, deska będzie miększa.

ROZMIAR BUTA:

Ważniejsza od długości deski jest jej SZEROKOŚĆ. Rozmiar twoich butów wpływa na rozmiar wiązań, a tym samym na relację między wiązaniem a deską, czyli kontrolę krawędzi.

Jeśli deska jest dla ciebie za szeroka, będzie ci ciężej przenieść się z krawędzi na krawędź i kontrolować deskę w fazie skrętu. Jeśli deska jest z kolei za wąska, ryzykujesz zahaczeniem butami o śnieg przy mocniejszym wyłożeniu w skręcie.

STYL JAZDY

Przy doborze deski, tak samo jak w przy zakupie butów, należy się zastanowić przede wszystkim nad stylem jazdy, który nam najbardziej odpowiada. Ci, którzy jeżdżą najchętniej w głębokim puchu, będą prawdopodobnie woleli nieco dłuższą deskę dla większej stabilności. Dla miłośników jazdy na railach i boxach polecamy coś krótszego - co ułatwi manewrowanie deską.

Twoja waga i rozmiar buta są najważniejszymi parametrami przy doborze sprzętu, ale pamiętaj: tak jak jazda na snowboardzie, rozmiar twojej deski jest kwestią osobistych preferencji.

Zobacz również

NA CZYM POLEGA DOŻYWOTNIA GWARANCJA BURTON?

NA CZYM POLEGA DOŻYWOTNIA GWARANCJA BURTON?

Dożywotnia gwarancja Burton obejmuje wady materiału i wykonania przez cały okres życia produktu.Dożywotnia gwarancja produktu ma zastosowanie do poniższych produktów: [ak] Odzież wierzchnia (od 20...

Czytaj dalej
DESKI SNOWBOARDOWE BURTON - TECHNOLOGIE, PRODUKCJA, SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

DESKI SNOWBOARDOWE BURTON - TECHNOLOGIE, PRODUKCJA, SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

RDZENIE DESEK SNOWBOARDOWYCHOd sezonu 2016 rdzenie (we wszystkich modelach desek marki Burton) bazują wyłącznie na drewnie z certyfikatem FSC (pochodzącym z właściwie zarządzanych lasów, przy uwzgl...

Czytaj dalej