Przejdź do treści

Artykuł: Jak dobrać kask snowboardowy dla kobiety?

Jak dobrać kask snowboardowy dla kobiety?

Jak dobrać kask snowboardowy dla kobiety?

Bezpieczeństwo na stoku to podstawa. W sezonie na nartach i snowboardzie jeździ całe mnóstwo ludzi. Ważne jest by uważać na siebie nawzajem i szanować zwyczaje panujące podczas zjeżdżania. Jeszcze ważniejszym jest jednak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Przede wszystkim przez dobranie odpowiednich akcesoriów. Kask to absolutna podstawa. Z kasków korzystają nie tylko początkujący, ale też zaawansowani riderzy. Wybór jest ogromny i bez problemu można dopasować kask do swojej głowy i upodobań. Produkty te możemy podzielić ze względu na płeć. Budowa głowy jest nieco inna u mężczyzn i u kobiet. Jak dobrać kask snowboardowy dla kobiety? Sprawdźmy!

Najważniejsze, żeby kask był wygodny i dobrze chronił głowę. Jak to sprawdzić? Kask nie powinien nas uciskać, szczególnie w okolicach skroni. Jeżeli czujesz ucisk, to znaczy, że kask jest za mały. Sprawdź też czy kask nie zjeżdża Ci na oczy. Jeśli będzie zbyt luźny może nawet spaść podczas jazdy, a tego byśmy nie chcieli. Nie powinien również za mocno odsłaniać czoła. Powinnaś czuć, że dobrze przylega do głowy, jest wygodny i trudno nim poruszyć bez rozpinania i zdejmowania. Większość kasków ma system regulacji, dzięki któremu dużo łatwiej dopasować je do kształtu głowy. Warto poszukać kasku snowboardowego, który taki system posiada. Zwykle dokręca się go śrubką umieszczoną na pasku wewnątrz kasku, z tyłu głowy.

Masz już gogle lub planujesz je kupić razem z kaskiem? Koniecznie musisz wiedzieć, że między kaskiem a goglami nie powinno być wolnej przestrzeni lub ma być jej jak najmniej. Najlepiej jest kupić gogle tej samej firmy, co kask, dzięki czemu będą do siebie bardzo dobrze dopasowane. Dobierz pewną markę, a gogle będą tworzyły z kaskiem zgraną parę – wizualnie i funkcjonalnie. Sprawdź czy możesz swobodnie dopiąć gogle do kasku i czy nie ześlizgują się przy pierwszym lepszym machnięciu lub uderzeniu.

Jak już wspomnieliśmy, kaski męskie i żeńskie mają nieco inną budowę. Kupienie męskiego kasku przez kobietę może skutkować niskim komfortem. Kobiety czasem decydują się na kupienie męskiego kasku np. ze względu na wygląd i design, który im się podoba. To oczywiście totalnie zrozumiałe. Niezależnie od płci chcemy wyglądać na stoku jak najlepiej. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo i funkcjonalność powinny stać na pierwszym miejscu. Kask ma chronić Twoje zdrowie lub nawet życie. Kupienie męskiego kasku dla kobiety może sprawić, że w niektórych miejscach kask będzie zbyt luźny.

Kask to świetny pomysł na prezent. Możesz też sama sprawić sobie przyjemność i zamówić najfajniejszy kask, który nastroi Cię pozytywnie na zbliżający się sezon i pozwoli zatęsknić za zimą. Opcji kolorystycznych i funkcji jest całe mnóstwo. Przeglądaj, mierz i kup kask, który pozwoli Ci poczuć się na desce, jak królowa stoku.

Zobacz również

Najważniejsze elementy wyposażenia snowboardowego

Najważniejsze elementy wyposażenia snowboardowego

Akcesoria snowboardowe to produkty, którym warto poświęcić tyle samo uwagi co samemu sprzętowi do jazdy. Od nich również zależy nasz komfort i dobre samopoczucie na stoku. Oprócz tego możemy poczuć...

Czytaj dalej
Pomysły na prezent dla snowboardera

Pomysły na prezent dla snowboardera

Macie w rodzinie lub w gronie przyjaciół ridera lub kogoś zafascynowanego snowboardem? Nie musicie następnym razem zbyt długo zastanawiać się nad prezentem. Opcji jest całe mnóstwo. Od gadżetów, pr...

Czytaj dalej