Przejdź do treści

Artykuł: Niezbędnik surfera

Niezbędnik surfera

Niezbędnik surfera

Ile razy na filmach widzieliśmy sceny, w których umięśnieni i opaleni surferzy łapią deskę i rzucają się w lazurową wodę po to, żeby za chwilę złapać najlepsze fale? Całe mnóstwo! Słońce, przejrzysta woda, wiatr i uśmiech na twarzy to elementy, które z pewnością doceni każdy pasjonata surfingu, ale co tak naprawdę składa się na niezbędny ekwipunek surfera?

Po pierwsze pianka! Prezentacja opalonego ciała, którą widzimy na swoich ekranach cieszy oko oglądających, ale każdy doświadczony surfer powinien wiedzieć, że warunki pogodowe mogą być różne i dlatego konieczne jest zakupienie odpowiedniej odzieży sportowej. Dobrze dopasowana pianka wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo pływającego.

Alternatywnym rozwiązaniem dla miłośników sportów wodnych może być lycra, czyli koszulka stworzona z szybkoschnącego materiału, której zadaniem specjalnym jest ochrona przed szkodliwymi promieniami UV. Lycra zapobiegnie więc poparzeniom słonecznym, zapewni komfort pływania i pozwoli zachować dobry styl nawet podczas wodnych szaleństw.

Kolejnym odzieżowym niezbędnikiem są boardshorty. Te spodenki zrobione z ultralekkiego materiału są odporne na wiele czynników pogodowych, a także pozwalają wyróżnić się podczas wodnych aktywności.

Wiemy już jak ochronić nasze ciało, ale to nie wszystko! Nie możemy zapomnieć o ochronie głowy, która szczególnie narażona jest na szkodliwe działania promieni słonecznych. Z tego względu absolutnym must have wakacyjnych atrakcji jest czapka z daszkiem, która zapewni nie tylko ochronę, ale wpłynie też na dobre samopoczucie pływającego. A skoro już mowa o głowie to…

…ochrony potrzebują także nasze oczy. Odpowiedni model okularów słonecznych nie spadnie w trakcie pływania i co najważniejsze zapobiegnie mrużeniu oczu, co z kolei pozwoli szybciej dostrzec wyczekiwane fale.

Pozostając w tematyce odzieżowej, kolejne miejsce na naszej liście zajmuje poncho, dzięki któremu szybko wysuszysz swoje ciało. Dodatkowym atutem jest jego luźny krój, który posłużyć może za „przenośnią przebieralnie”.

Nie wyobrażasz sobie wyjścia na plażę bez telefonu lub sprzętu grającego? Na to również jest rozwiązanie. Aquapack to specjalny, wodoodporny pokrowiec na elektronikę. Mając go przy sobie nie musisz rezygnować ze spakowania swojego ulubionego sprzętu.

Naszą listę niezbędników zamyka torba lub plecak, bez których wyjście na plaże jest niemalże niemożliwe. Pomyśl o wszystkim co przyda Ci się tego dnia… no właśnie – już wiesz, że w coś musisz się zapakować.

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi okażą się przydatne i zabierzesz ze sobą wszystko co niezbędne. Teraz kiedy lista jest gotowa, wystarczy się spakować, wyznaczyć punkt na surferskiej mapie i czekać na idealne fale. Dobrej zabawy!

Zobacz również

Wiązania Step On w jeszcze lepszej cenie

Wiązania Step On w jeszcze lepszej cenie

W świecie snowboardu innowacja ma ogromne znaczenie, dlatego wiązania Step On są rewolucyjnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników tej dyscypliny. Jednym z głównych atutów wiązań jest ich niezwyk...

Czytaj dalej
Jak dobrać kask snowboardowy dla początkującego?

Jak dobrać kask snowboardowy dla początkującego?

Kask to prawdopodobnie najważniejszy element służący ochronie zdrowia ridera. Jeśli jeździsz na snowboardzie koniecznie musisz się w niego wyposażyć, bez różnicy czy jesteś zaawansowanym czy począt...

Czytaj dalej