Przejdź do treści

Artykuł: Jak dobrać deskę snowboardową dla dzieci?

Jak dobrać deskę snowboardową dla dzieci?

Jak dobrać deskę snowboardową dla dzieci?

Twoja pociecha jest już w takim wieku, że możecie wspólnie spróbować sił na stoku? Wspaniale! Mówi się, że najlepszy czas na rozpoczęcie nauki jazdy na snowboardzie to 5-6 lat. Starsze dzieci w wieku 10+ często same łapią zajawkę na deskę i chcą spróbować jazdy. To świetny pomysł na wspólny wyjazd i zacieśnianie rodzinnych więzów lub na rozrywkę dla dziecka w postaci obozu podczas zimowych ferii. Jak jednak dobrać odpowiednią deskę? Ten wybór leży przecież po Twojej stronie. Sprawdź kilka istotnych faktów.

Deska dla dziecka powinna być miękka i zwrotna. To z pewnością typ All Mountain o dużym flexie, który pozwoli na łatwe skręcanie i wybaczy błędy początkującego. Bezpieczny snowboard dla dziecka powinien być też wystarczająco lekki. W sprzedaży dostępne są deski posiadające piankowy rdzeń, dzięki któremu są lekkie i bezpieczne. To zdecydowanie dobry wybór dla malucha, ale też nieco starszego dziecka zaliczającego swoje pierwsze zjazdy.

Teraz najbardziej nurtujące pytanie. Jak dobrać rozmiar? Tutaj dopasowanie długości deski nie różni się właściwie niczym od dobrania snowboardu dla osoby dorosłej. Deska powinna sięgać dziecku do brody. U dzieci różnie jednak bywa z numerami butów. Dlatego sprawdźcie czy snowboard sięgający do podbródka nie jest za wąski na dany rozmiar buta. Istnieje też wzór, który pozwala na obliczenie optymalnej długości. Od wagi dziecka odejmujemy 20 i dodajemy 100. Łatwo zapamiętać? Jeśli Twój syn lub córka waży 30 kg to istnieje duże prawdopodobieństwo, że deska o długości 110 cm będzie odpowiednim wyborem.

Po dobraniu deski pamiętajcie o zakupie ochraniaczy, mocnych, nieprzemakalnych spodni i kurtki, a przede wszystkim dobrych butów, od których bardzo mocno zależy komfort jazdy. Teraz zostało już tylko wspierać swoje dziecko w trudnym, ale satysfakcjonującym procesie nauki jazdy. Trzymamy kciuki!

Zobacz również

Rodzaje wiązań na snowboard

Rodzaje wiązań na snowboard

Wiązania trzymają nasze stopy na desce. Zapewniają bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Jeśli już jeździliście to wiecie, jak ważna jest stabilność i zaufanie wobec sprzętu podczas jazdy na snowboardzie....

Czytaj dalej
Jak dobrać rozmiar deski snowboardowej?

Jak dobrać rozmiar deski snowboardowej?

Komfort jazdy na snowboardzie jest niezwykle ważny. Bez niego przyjemność nie będzie taka sama, a użytkownik deski może nawet zrazić się do tego pięknego sportu. Dlatego tak ważne jest dobranie odp...

Czytaj dalej