Przejdź do treści

Artykuł: Na co zwrócić uwagę przy doborze kombinezonu na snowboard?

Na co zwrócić uwagę przy doborze kombinezonu na snowboard?

Na co zwrócić uwagę przy doborze kombinezonu na snowboard?

Ubrania na snowboard to temat, o którym można dyskutować bez końca. Moda nie stoi w miejscu i zmienia się cały czas. Dlatego też, mimo że był czas, gdy każdy, kto zjawił się na stoku miał na sobie stylowy kombinezon, to teraz zdecydowanie królują zestawy kurtek i spodni. Jednak nie oznacza to, że kombinezony nie mają swoich miłośników.

Kombinezon czy kurtka?

Kombinezon na snowboard wybierają w szczególności ci, którym zależy na tym, by śnieg nie dostawał się w niepożądane miejsca, a ciepło pozostawało przy ciele. Kombinezony są również bardzo wygodne, dają pewność, że nic się nam nie podwinie i żaden fragment ciała nie będzie odsłonięty.

Jak wybrać kombinezon na snowboard?

Przy wyborze kombinezonu na deskę musimy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, podobnie jak snowboardowa kurtka i spodnie, kombinezon powinien być wodoodporny. Wybierajmy zatem te, które są z materiałów odpychających wodę. Ważne są również podklejane szwy oraz wodoodporny zamek, bo należy pamiętać, że również tamtędy wilgoć z rozpuszczonego śniegu może dostawać się pod kombinezon i sprawiać dyskomfort, a nawet prowadzić do otarć czy wychłodzenia. Inną rzeczą, o jaką trzeba dbać podczas dobierania kombinezonu na snowboard jest to, by był wykonany w taki sposób, aby skóra mogła oddychać. Czy to za sprawą odpowiednich, przepuszczających parę wodną membran czy po prostu przez wentylację w stroju, kombinezon musi mieć jakąś metodę pozbywania się wilgoci.

Jakość kombinezonu na snowboard jest ważna

Nawet jeśli wysoko cenimy sobie ciepło, nasz kombinezon snowboardowy nie musi być bardzo gruby. Dzisiejsza technologia materiałów sprawia, że o właściwą temperaturę ciała troszczy się nasza bielizna termoaktywna, a gruby, puchowy kombinezon z pewnością będzie krępował ruchy. Należy dodać, że jazda na desce to sport, w który należy włożyć sporo wysiłku, a podczas ruchu również wytwarzamy ciepło. Nie musisz więc obawiać się, że zmarzniesz w cieńszym stroju. Wybierz taki, w którym możesz poruszać się swobodnie.

Kombinezon na snowboard to dobry wybór dla najmłodszych

Kombinezon na snowboard, mimo popularności kurtek, to nadal pierwszy wybór, jeśli chodzi o ubiór... dla dzieci. Maluchy często się wywracają, bawią śniegiem i na pewno mają mniejszą koordynację ruchową, dlatego kombinezony są idealnym rozwiązaniem. Pozwala to upewnić się, że całe ciało dziecka jest okryte i nie zmarznie, bo w przeciwieństwie do kurtki, nie podniesie się do góry, ani nie zjedzie na dół jak spodnie.

Decydując się na kombinezon, pamiętajmy również, że chcąc zatrzymać się na chwilę w restauracji albo aby skorzystać z toalety będziemy musieli zdjąć go niemal w całości. Jest to jedyny minus takiego ubioru, ale też z pewnością nie przekreśla użyteczności kombinezonów. Niezależnie od tego, czy szukasz odpowiedniego kombinezonu dla siebie, czy swojej pociechy, zwracając uwagę na te drobne detale, z całą pewnością dobierzesz komfortowy produkt, który będziesz nosić z przyjemnością.

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę kupując pierwszą deskę snowboardową?

Na co zwrócić uwagę kupując pierwszą deskę snowboardową?

Świeży śnieg skrzący się w słońcu, błękitne niebo, dookoła góry, bierzesz oddech i zaczynasz zjazd. Po całym dniu śmigania na stoku impreza i integracja z innymi riderami. Piękne wspomnienia i niec...

Czytaj dalej
Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich - rodzaje kasków na snowboard

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich - rodzaje kasków na snowboard

Kask na snowboard  jest konieczny i według obowiązującego prawa bezwzględnie muszą go mieć osoby poniżej 16 roku życia. Jednak dla nas oczywiste jest, że kask snowboardowy to coś, co tak naprawdę ...

Czytaj dalej