Przejdź do treści

Artykuł: Od czego zacząć przygodę ze snowboardem?

Od czego zacząć przygodę ze snowboardem?

Od czego zacząć przygodę ze snowboardem?

Kiedy tylko ostatnie promienie letniego słońca znikają za horyzontem budzi się tęsknota za ośnieżonymi szczytami i zimowymi sportami. A może nawet wcześniej? Kto zakosztował śnieżnego szaleństwa i jeździł już na snowboardzie, ten wie, o czym mowa. Dla wielu to jednak wciąż nieodnaleziony skarb lub nieodkryty talent. Jeśli myślałeś o spróbowaniu swoich sił na desce w tym sezonie, ten poradnik pomoże Ci usystematyzować wiedzę dotyczącą snowboardu i dobrze wystartować zimą.

Na początek, jeszcze przed sezonem, polecamy się porządnie nastroić. Pobudź swoje zainteresowanie filmikami instruktażowymi lub nagraniami z pięknych, górskich tras. Pooglądaj też TikToki poświęcone desce, to świetna nisza, serio! Oprócz tego warto będzie zadbać o kondycję i ogólną tężyznę fizyczną. Snowboard to nie tylko lifestyle, ale przede wszystkim sport, przed którym należy się porządnie rozgrzewać i dobrze przygotować swoje ciało do zimowych zmagań na stoku. Wzmocnij szczególnie nogi, dzięki czemu nie będą się tak mocno przemęczały oraz centrum, które pozwoli Ci utrzymać równowagę.

Nadeszła zima! Pora na jazdę próbną. Nawet jeśli jesteś bardzo napalony, daj sobie czas i zacznij od wypożyczenia dechy i lekcji z instruktorem. Doświadczony nauczyciel pozwoli Ci ominąć najczęstsze błędy początkujących i od razu wprowadzi Cię na dobrą ścieżkę. Chcesz jeździć poprawnie i nie przemęczać się na stoku? Skorzystaj z instruktora. Obsługa wypożyczalni pomoże Ci dobrać odpowiednią deskę. Pamiętaj, że jeśli Ci się spodoba i będziesz chciał kupić własny sprzęt to będzie on dużo bardziej komfortowy niż ten z wypożyczalni, bo będziesz mógł idealnie dopasować nie tylko deskę, ale też wiązania czy bardzo ważne buty. Teraz już tylko kilka prób, decyzja o tym, która noga będzie prowadząca i… wiele upadków zanim zacznie wychodzić. Ale nie poddawaj się! Prawdziwa frajda dopiero przed Tobą.

Masz pierwsze lekcje za sobą i decydujesz się na zakup deski. Jak dobrać snowboard idealny dla Ciebie? Znaczenie będą miały przede wszystkim Twój wzrost i waga, ale też warunki i styl jazdy. Dla początkujących najlepsza będzie miękka deska typu All Mountain. Co do długości, deska powinna sięgać mniej więcej do Twojej brody. Jeśli Twoja waga jest sporo niższa lub wyższa od średniej odpowiadającej wzrostowi, skonsultuj wybór deski z personelem sklepu. Sprzedawca, który zna się na rzeczy na pewno pomoże dobrać Ci idealny snowboard.

Teraz już tylko akcesoria i można ruszać na stok. Wydaj konkretną sumę na buty. Muszą być świetnie dopasowane i wygodne. Potem zaszalej z fajną kurtką, kaskiem i goglami, które będą praktyczne i sprawią, że poczujesz się świetnie na stoku. Akcesoria snowboardowe to niemal nieskończony wybór. Rękawice, maseczki, pokrowce, plecaki i wiele innych. Jeśli jesteś już pewny, że snowboard zostaje z Tobą na dłużej, zacznij zbierać gadżety, które będą towarzyszyć Ci podczas zimowych eskapad. Powodzenia na stoku!

Zobacz również

Rodzaje desek snowboardowych

Rodzaje desek snowboardowych

“Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”. Znacie takie powiedzenie? Można je z powodzeniem zastosować również do desek snowboardowych. Nie bowiem deski, która sprawdzi się w absolut...

Czytaj dalej
Jak kupić deskę na snowboard?

Jak kupić deskę na snowboard?

Jeśli już jesteś pewien, że masz zajawkę na jazdę na snowboardzie, pora pomyśleć o swojej własnej desce. Prawdopodobnie spróbowałeś już jazdy na kilku modelach i wiesz na czym Ci zależy i w którą s...

Czytaj dalej