Przejdź do treści

Artykuł: Jak przechowywać deskę snowboardową poza sezonem?

Jak przechowywać deskę snowboardową poza sezonem?

Jak przechowywać deskę snowboardową poza sezonem?

Wszystko co dobre kiedyś się kończy! Tak samo jest z każdym zimowym sezonem jazdy na snowboardzie. Pora na ciepłe miesiące i okres oczekiwania na nadejście kolejnej zimy i powrotu na stok. Odkładamy na bok buty, kurtki, kaski i deski. Co robić ze sprzętem, kiedy na nim nie jeździmy? Jak zadbać o deskę w sezonie letnim i co zrobić, żeby służyła nam jak najdłużej? To nie takie skomplikowane, a wiele osób nie decyduje się na te kilka kroków. Dowiedz się, jak przechowywać deskę snowboardową poza sezonem.

Akcja impregnacja!

Zjechałeś do domu po zimowym alpejskim (a może tatrzańskim?) szaleństwie. Więcej wyjazdów w tym sezonie nie będzie. Co zrobić jako pierwsze? Najpierw odkręć wiązania i wszystko dokładnie umyj. Wyczyść resztki błota, soli i śniegu. Użyj miękkiej szmatki. Możesz swobodnie dodać płynu do naczyń, który pozwoli na zmycie wszystkich zabrudzeń i nie zniszczy powierzchni deski. Wyszoruj cały sprzęt.

Teraz pora na nasmarowanie ślizgu i krawędzi. Jeśli już to kiedyś robiłeś, najpierw ściągnij stary smar specjalnym środkiem. Sprawdź czy na desce nie ma żadnych uszkodzeń wymagających naprawy. Ubytki możesz zapełnić samodzielnie używając tzw. kofiksu, czyli materiału służącego konkretnie do uzupełniania ślizgu. Kiedy masz już pewność, że wszystko jest okej, nałóż nową warstwę smaru zabezpieczającego na ciepło. Nie żałuj go! Dzięki niemu ślizg nie wyschnie i nie utleni się. Gdyby się to wydarzyło, deska będzie mniej giętka, wolniejsza i zdecydowanie bardziej podatna na uszkodzenia. Konserwacja deski snowboardowej przed latem to absolutny must!

Jak przechowywać snowboard?

Okej, deska jest umyta i nasmarowana. Co teraz? Nie przechowuj jej w bardzo gorącym lub wilgotnym miejscu. Nie musisz budować dla niej specjalnej gabloty. Może nawet stać lub leżeć w pokoju, ale najlepiej, gdy umieścisz ją z dala od grzejnika. Świetnym wyborem będzie po prostu włożenie czystej i zaimpregnowanej deski do pokrowca. Upewnij się, że deska jest ustawiona tak, że nie upadnie. Mocny upadek może uszkodzić sprzęt. Zainwestuj w dobry pokrowiec, który będzie nie tylko doskonały do przechowywania deski, ale też wygodny w noszeniu snowboardu podczas sezonu. Uwaga, pro tip. Po sezonie oddaj ubrania do pralni i również odwieś w pokrowcu. Przeczekają rok w odpowiednich warunkach.

Zobacz również

Jak kupić deskę na snowboard?

Jak kupić deskę na snowboard?

Jeśli już jesteś pewien, że masz zajawkę na jazdę na snowboardzie, pora pomyśleć o swojej własnej desce. Prawdopodobnie spróbowałeś już jazdy na kilku modelach i wiesz na czym Ci zależy i w którą s...

Czytaj dalej
Górska rzeka na Mazowszu czyli SUP-em po Rawce

Górska rzeka na Mazowszu czyli SUP-em po Rawce

Rzeka Rawka o długości prawie 100km od źródeł do ujścia w całości objęta jest ochrona rezerwatową. Pod względem stopnia trudności zaliczana jest do rzek górskich. Szybki nurt, liczne meandry przyp...

Czytaj dalej